poster

Седам девојака

SEVEN GIRLFRIENDS (1999)

Режисер: Paul Lazarus

рејтинг: 5.7/10

Содржина

Џеси је шармантан романтичан момак и он жели озбиљу везу али никако не може да се суочи са евентуалним браком, и пошто опет бива остављен од стране последње, он одлучује да посети седам својих последњих девојака, и да са њима отворено разговара не би ли открио који је његов стварни проблем…

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Горко/слатко (2009)

  image
  „Горко/слатко“ е романтична комедија заснована врз ликови, но истовремено е и класична приказна. Филмот се одвива околу експертот за кафе Брајан Чендлер кој,...
 • Војна на невестите (2009)

  image
  Букетите летаат, а смеењето надоаѓа во оваа неверојатна хит комедија! Најдобрите пријателки, Лив (Кејт Хадсон) и Ема (Ен Хатавеј) отсекогаш сонувале за совршената...
 • На Мидлтон (2013)

  image
  Идит е своеглава жена и со слободен дух, таа е успешна бизнисменка, која ја носи својата 18-годишна ќерка Одри на турнеја низ потенцијалните факултети. Џорџ е...
 • Остинленд (2013)

  image
  Комедија за 30 и кусургодишната Џејн, која навидум е нормална млада жена, но е опседната со романот „Гордост и предрасуда“. Таа одлучува да ја потроши својата...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.