СОДРЖИНА

Четиринаесет годишната Џули се сели во приморскиот град Манзанита, Орегон, кога нејзиниот татко ќе ја изгуби работата. Семејството тешко се навикнува на животот во малиот град. Но за брзо време до нејзе доаѓа приказна за шпанските морепловци, кои пренесувале многу злато поминувајќи покрај нивниот нов крај. Во обид да го зачуваат од Индијанците, го закопале богатството, а робовите ги убиле и ги оставиле на површината на земјата, како би го “чувале” златото од суеверните Индијанци. Џули во песокот открива еден стар шпански златник.

Слики

Богатството на ТиламукБогатството на ТиламукБогатството на ТиламукБогатството на ТиламукБогатството на ТиламукБогатството на ТиламукБогатството на Тиламук

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аџии (2021)

  недела
  image
  Паулиус е симпатичен средовечен расипник прогонуван од сеќавањата за неговиот мртов брат Матеус, кој бил убиен пред четири години, што го довело во лоша состојба...
 • БРОУКЕН ХИЛ (2009)

  недела
  image
  Аустралија. Талентован тинејжер композитор Томи, машта да упише славну музичку школу Сyднеy Цонсерваториум оф Мусиц. Нажалост у том делу земље где живи тешко је...
 • Врколак (2010)

  недела
  image
  Бенисио Дел Торо игра благородник кој се враќа на својот семеен имот откако брат му исчезнува. Откако повторно се соединува со својот отуѓен татко, тој тргнува во...
 • Црн полицаец (2017)

  недела
  image
  Црн полицаец е турнат преку работ, а своите фрустрации ќе ги истури на привилегираната заедница која се заколнал дека ќе ја штити.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.