СОДРЖИНА

Максин Картер е курир со најдобри врски на целиот брег на Пацификот. Цело време е на пат и не сака да го промени ова од времето кога била сведок на смртта на своето дете во ужасна сообраќајна несреќа. Нејзина сегашна задача е да ја транспортира четиринаесетгодишната Алис Кентвел, размазена ќерка на еден од најбогатите кинески бизнисмени. По завршената тешка борба за старателство врз неа, Алис се упатува на Хаваите каде што би требало да заживее со мајка си. Но, веднаш по пристигнувањето на американска земја, Макс претчувствува дека нешто не е во ред. Брзо се ориентира дека таткото на Алис има проблеми со кинеската влада и дека неговата ќерка може да не биде единствената работа што тој сака да ја прошверцува во Америка. Опасности демнеат на секој чекор, а од Макс зависи доведувњето на Алис здрава и жива во нејзиниот нов дом. Единствен проблем е тоа што, колку повеќе Макс престојува со Алис, толку повеќе почнува да размислува што е полошо - бандитите што ја бркаат Алис или неприродната Алис.

Слики

Специјална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална пратка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Голфбрејкер (1996)

  денес
  image
  Адам Сендлер го игра Хепи Гилмор, хокеар кој станува генијален играч на голф, чиј необичен пристап и чии дланки на теренот ги разбеснуваат противниците. Гилмор е...
 • Среќно бегство (2001)

  денес
  image
  Џими и Рад се најдобри пријатели уште од детството, а по неуспешниот грабеж на една банка, тие заедно завршуваат во затвор. Се подготвува затворската продукција...
 • Холи остана да преноќи (2020)

  денес
  image
  Кога Одра му признава на сопругот дека имала секс со Холи, цимерка од факултет, животите возбудливо и неочекувано им се менуваат. Ненадејната посета на Холи и...
 • Кејт и Леополд (2001)

  денес
  image
  Кејт Мекеј е жена од 21. век, а Леополд е шармантен ерген од 19. век. Кога двајцата странци ќе се сретнат во Њујорк, вековните разлики се судираат.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.