СОДРЖИНА

Максин Картер е курир со најдобри врски на целиот брег на Пацификот. Цело време е на пат и не сака да го промени ова од времето кога била сведок на смртта на своето дете во ужасна сообраќајна несреќа. Нејзина сегашна задача е да ја транспортира четиринаесетгодишната Алис Кентвел, размазена ќерка на еден од најбогатите кинески бизнисмени. По завршената тешка борба за старателство врз неа, Алис се упатува на Хаваите каде што би требало да заживее со мајка си. Но, веднаш по пристигнувањето на американска земја, Макс претчувствува дека нешто не е во ред. Брзо се ориентира дека таткото на Алис има проблеми со кинеската влада и дека неговата ќерка може да не биде единствената работа што тој сака да ја прошверцува во Америка. Опасности демнеат на секој чекор, а од Макс зависи доведувњето на Алис здрава и жива во нејзиниот нов дом. Единствен проблем е тоа што, колку повеќе Макс престојува со Алис, толку повеќе почнува да размислува што е полошо - бандитите што ја бркаат Алис или неприродната Алис.

Слики

Специјална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална праткаСпецијална пратка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • How to Pick Your Second Husband First (2018)

  image
  A marriage counselor attempts to fix her own marriage by focusing on how to change her husband.
 • Примени (2006)

  image
  Заједно са својом групицом неугледних другара они успевају да насамаре родитеље и околину и "оснивају" угледни "Соутх Хармон Институт" за технологију. Таман што...
 • Tela për violinë (1987)

  image
  Andon, a young violinist, is seriously studying for the admission competition at the Academy of Fine Arts. Cosmai, the father, thinks his son cannot win the...
 • Вечера за упознавање (2007)

  image
  Радња филма је смештена меѓу бљештава божиќна светла у савременом Риму. Глумац Сандро Ланца пролази кроз најтежи период свог живота. Након покушаја самоубиства,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.