poster

Вештерката од Блер

The Blair Witch Project (1999)

TV1000 Balkan | 28.6.24 | 23:00

рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 6.8/10
(27 гласови)

Содржина

„Вештерката од Блер“ следи тројца режисери на она што требало да биде едноставна прошетка во шумата.

Слики

Вештерката од БлерВештерката од БлерВештерката од БлерВештерката од БлерВештерката од БлерВештерката од БлерВештерката од БлерВештерката од БлерВештерката од БлерВештерката од БлерВештерката од БлерВештерката од БлерВештерката од Блер

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Врисок 4 (2011)

  image
  Новото продолжение на хорор серијалот ја следи Сидни Прескот, сега авторка на книги за самопомош, која се враќа во својот роден град Вудзборо. Се среќава со...
 • Вресок (1996)

  image
  По серија таинствени смртни случаи во еден мал град, група пријатели предводени од Сидни Прескот станува цел на еден маскиран убиец. Кога бројот на мртвите...
 • Вресок 2 (1997)

  image
  Две години по настаните во „Вресок“, Сидни Прескот и Ренди отишле на колеџот „Виндзор“. Тие се обидуваат да продолжат со своите животи... сѐ додека безмилосниот...
 • Вресок 3 (2000)

  image
  Додека Сидни Прескот и нејзините пријатели го посетуваат снимањето на „Боц 3“ во Холивуд, маскираниот убиец се враќа и тие повторно се вовлечени во играта на...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.