Содржина

Една млада мајка која има финансиски проблеми и го загубила старателството врз својот син, прави непромислен обид да прошверцува група мексикански имигранти-работници преку границата...
Борејќи се со загубата на своето дете кое го земаат социјалните служби, една самохрана мајка е заробена во бездната на својот тексашки живот на југот, без волја да ги прифати последиците од сопствените постапки. Таа неуспешно се обидува да го промени својот живот со тоа што ќе стане „којот“, човек што шверцува имигранти преку опасната пустина, на границата на САД помеѓу Тексас и Мексико. Кога оваа шема за брзи пари набргу пропаѓа, таа неволно завршува на пат низ Мексико, заедно со осумгодишното девојче од Оаксака, кое неодамна станало сираче, одејќи на патување кое засекогаш ќе го промени нејзиниот живот.

Слики

ДевојкатаДевојкатаДевојкатаДевојкатаДевојкатаДевојкатаДевојката

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Најбараниот човек (2014)

  image
  Млад Чеченец и посветен муслиман пристигнува во Хамбург и предизвикува сомнеж во германската шпионска заедница поради можна поврзаност со исламските милитанти....
 • Хенријева књига (2017)

  image
  Хенри је једанаестогодишњи генијалац који зараѓује на берзи, изводи разноразне експерименте у свом подруму, и наставници га обожавају. Осим што је паметан Хенри...
 • Докови Њујорка (1949)

  image
  Јул Бринер плени са платна у његовој првој главној улози у којој тумачи лик гангстера џентлмена Пола Викола. Викола води јахт клуб као параван за операцију шверца...
 • Грабната среде бел ден (2009)

  image
  Вистинска и инспиративна приказна за киднапирана тинејџерка која преживува манипулирајќи со нејзиниот грабнувач и успева да се ослободи по шестдневниот пекол.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.