Cleopatra: the Film That Changed Hollywood

Cleopatra: the Film That Changed Hollywood (2001)

Режисер: Kevin Burns, Brent Zacky

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.5/10

Содржина

The story behind the making of the 1963 historical epic, starring Elizabeth Taylor as the Queen of the Nile, which at the time was the most expensive movie ever made. Featuring rare footage, interviews and the film's original uncut trailer. Narrated by Robert Culp.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Атенборо и гробницата на мамутите (2021)

  image
  На аматерските трагачи по фосили, Сели и Невил Холингворт, им се придружуваат Сер Дејвид Атенборо и професорот Бен Гарод, додека тие ја откриваат мистеријата за...
 • Мадагаскар: Африканскиот Галапагос (2019)

  image
  Мадагаскар е дом на разновидни и бизарни видови. Овој документарен филм открива некои од жителите на островот како фоса и ај-ај, веројатно најчудното суштество на...
 • Изгубената пирамида на Египет (2019)

  image
  Неверојатно откритие е направено во пустината во Северен Егиpет: пирамида со запечатена погребна просторија. Содржината во неа е поместена, но нема знаци на...
 • Garbo: The Spy (2009)

  image
  A compelling account of Juan Pujol, an extraordinary Spanish double agent during WWII who helped change the course of history.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.