poster

Guiding Emily

(2023)

Режисер: Andy Mikita

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.8/10

Содржина

Follows Emily as she struggles to cope with her new reality after losing her sight and Garth, a potential guide dog struggling with his training. With a bit of help both make headway in their important transitions.

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.