рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 8.6/10
(32 гласови)

Содржина

Неколку пријатели го организираат најлудиот 17-ти роденден на светот. „Проект Икс“ прикажува една средношколска забава која целосно излегува од контрола и е снимена со дигитални камери што со себе ги носат самите деца.
Тројца навидум анонимни средношколци се обидуваат конечно да се прослават. Нивната идеја е доволно невина, да организираат незаборавна забава и таму да има камера за да ја документира историјата во нејзиното создавање. Но, ништо не може да ги подготви за оваа забава. Муабетите се шират брзо додека соништата се уништуваат, рекордите се кршат, а легендите се раѓаат.

Слики

Проект ИксWarner BrosПроект ИксПроект ИксПроект ИксПроект ИксПроект ИксПроект ИксПроект ИксПроект Икс

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Схангхаи Гyпсy (2012)

  image
  "Шангај" је љубавна прича настала на основу романа Ферија Лаиншчека. Главни протагонисти су чланови ромске породице Мирга који живе у време пада Југославије, у...
 • Бегунци (1986)

  image
  Jean is taken hostage at a bank by a foolish bank robber. As Jean left prison an hour earlier, the police assume he's the robber. Everything goes comically wrong....
 • Неранимајковци (2007)

  image
  Двајца средношколци сакаат да бидат со две девојки пред да дипломираат и да одат на различни колеџи, но поголем предизвик станува справувањето со претстојната...
 • Улица Скок бр. 21 (2012)

  image
  Тие мислеа дека улиците се опасни. Тие се вратија во средно училиште. Поранешните средношколски непријатели кои како полицајци почетници стануваат партнери, не...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.