Содржина

Судир на световите се случува кога две афро-американски семејства со различно социо-економско потекло се собираат на лозјето на Марта еден викенд за да присуствуваат на свадбата на Сабрина и Џејсон. Но, сомнежите за нивниот иден брак почнуваат да се појавуваат кога тие се соочуваат со „тешките“ роднини, притисокот од пријателите и откривањето на валканите тајни.

Слики

Скокање на метлата

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Маргот на свадбата (2007)

  image
  Марго и нејзиниот син Клод заминуваат од Менхетен во семејната куќа на Лонг Ајланд, во која живее нејзината сестра Полин, но и Малколм, дембел за кој ќе се омажи...
 • Дневникот на румот (2011)

  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
 • Хана и нејзините сестри (1986)

  image
  Менхетенскиот мозаик на Вуди Ален, „ХАНА И НЕЈЗИНИТЕ СЕСТРИ“ ги разгледува животот, љубовта и неверството во еден тесно сплетен клан артисти. Хана (Миа Фароу)...
 • Панамски кројач (2001)

  image
  Кад би Џејмс Бонд имао злог брата близанца, то би свакако био Енди Ознард. Овом раскалашном британском шпијуну на уму су само секс и новац, а, након афере са...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.