poster

Mr. Hockey: The Gordie Howe Story

Mr. Hockey: The Gordie Howe Story (2013)

Драма, Cпорт, Биографија | Канада, САД
Режисер: Andy Mikita

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.6/10

Содржина

The story of the 1973 hockey season when aging legend Gordie Howe returned to the ice at the age of 44.

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.