poster

A Boy. A Girl. A Dream.

A Boy. A Girl. A Dream. (2018)

Режисер: Qasim Basir

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.6/10

Содржина

On the night of the 2016 Presidential election, Cass, an L.A. club promoter, takes a thrilling and emotional journey with Frida, a Midwestern visitor. She challenges him to revisit his broken dreams - while he pushes her to discover hers.

Слики

A Boy. A Girl. A Dream.

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.