poster

Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits (2019)

Комедија | Обединетото Кралство
Режисер: Brian Klein

рејтинг: 7.3/10

Содржина

Nothing is off limits as Jimmy Carr serves up the most outrageous jokes from his stand-up career in a special that's not for the faint of heart.

Улоги
Сцеарист:
Продуцент: Jimmy Carr, Hannah Chambers
времетраење: 58 мин

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Клучен додаток (2013)

  image
  Изгледа дека Александра има сé. Таа е шефица на успешно женско списание, има луксузен апартман во еден елитен кварт во Париз, сопруг на кој ѝ завидуваат сите...
 • Бели лавови (2011)

  image
  Бели лавови је српски филм из 2011. године. Режију потписује Лазар Ристовски, а сценарио Гордан Михиќ. Радници који шест година не примају плату легли су на...
 • Опасни девојки (2011)

  image
  „Пластичните“ се враќаат на сцената, а дружината сега е помодерна, посмешна и поенергична од кога било! Енергичната кралица Би почнува тепачка во која не може да...
 • Љубовник на француски начин (2019)

  image
  Француска комедија која ќе ве насмее до солзи. Откако неговата богата 80-годишна пријателка ќе го остави поради помлад маж, стариот жиголо ќе мора да побара нова...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.