рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 8.3/10
(3 гласови)

Содржина

Филмскиот цензор Енид се гордее со својата прецизна работа, штитејќи ја публиката од штетните ефекти од гледањето на ужасните обезглавувања кои таа ги прегледува. Нејзината должност да заштитува е засилено со чувството на вина поради неможноста да се сети на деталите од дамнешното исчезнување на нејзината сестра, неодамна прогласена за мртва во отсуство. Кога на Енид ѝ е доделено да прегледа вознемирувачки филм од архивата во кој одѕвонуваат нејзините магливи спомени од детството, таа почнува да открива како ова морничаво дело може да биде поврзано со нејзиното минато.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Сложувалка на стравот 2 (2005)

  image
  Детектив и неговиот тим мора да спасат 8 лица заглавени во фабрика од изопачениот сериски убиец познат како Убиецот со сложувалки.
 • Вресок (1996)

  image
  По серија таинствени смртни случаи во еден мал град, група пријатели предводени од Сидни Прескот станува цел на еден маскиран убиец. Кога бројот на мртвите...
 • Вресок 2 (1997)

  image
  Две години по настаните во „Вресок“, Сидни Прескот и Ренди отишле на колеџот „Виндзор“. Тие се обидуваат да продолжат со своите животи... сѐ додека безмилосниот...
 • Вампир у акцији (2020)

  image
  Тим издржљивих путара, предвоѓени заваѓеним оцем и сином, мора да преживи ноќ када случајно пробуде древног ирског вампира.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.