poster

Цензор

Censor (2021)

хорор, мистерија | Обединетото Кралство
Режисер: Prano Bailey-Bond

рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 5/10

СОДРЖИНА

Кога филмскиот цензор Енид открива морничав хорор кој зборува за дамнешното мистериозно исчезнување на сестра ѝ, таа решава да ја разоткрие загатката зад филмот - потрага што ќе ги замагли границите помеѓу фикцијата и реалноста на застрашувачки начини.
Филмскиот цензор Енид се гордее со својата прецизна работа, штитејќи ја публиката од штетните ефекти од гледањето на ужасните обезглавувања кои таа ги прегледува. Нејзината должност да заштитува е засилено со чувството на вина поради неможноста да се сети на деталите од дамнешното исчезнување на нејзината сестра, неодамна прогласена за мртва во отсуство. Кога на Енид ѝ е доделено да прегледа вознемирувачки филм од архивата во кој одѕвонуваат нејзините магливи спомени од детството, таа почнува да открива како ова морничаво дело може да биде поврзано со нејзиното минато.

Слики

Цензор

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Слагалица страве 2 (2005)

  image
  Други филм о суровом серијском убици франшизе „Слагалица страве (Саw) у режији Дарена Лина Бусмана. У филму Саw ИИ Дони Валберг - да, онај Дони који је некад био...
 • Врисок 4 (2011)

  image
  Новото продолжение на хорор серијалот ја следи Сидни Прескот, сега авторка на книги за самопомош, која се враќа во својот роден град Вудзборо. Се среќава со...
 • Несвета (2021)

  image
  „Несвета“, засновано врз книгата бестселер „Светилиште“ од Џејмс Херберт, ја следи Алис, млада девојка со оштетен слух, која откако наводно е посетена од Дева...
 • Жртвовање (2020)

  image
  После мајчине смрти, Исак и његова трудна супруга су се вратили у место где је Исак роѓен, на удаљеном норвешком острву како би уживали у неочекиваном наслеѓу. За...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.