poster

Bye Bye America

Auf Wiedersehen Amerika (1994)

Комедија, Драма | Германија, Полска
Режисер: Jan Schutte

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.7/10

Содржина

"Bye Bye America" is the story of an unusual journey, generated from discussions director Jan Schütte had with émigrés he met while walking along the boardwalk in Brighton Beach. The film depicts characters whose fate is to search for a homeland, with no great fuss about it but with laconic humour and an often fairy-tale ambience. Isaak, his friend Moshe, and Moshe's wife, Genovefa, leave New York and set off for Poland. The three of them are all in the same boat, get stranded in Germany, celebrate Christmas in Berlin, and finally end up in Poland...

Слики

Bye Bye AmericaBye Bye AmericaBye Bye AmericaBye Bye America

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Тука и денес (2021)

  image
  Кога писателот на комедии Чарли Барнз се среќава со њујоршката пејачка Ема Пејџ, тие формираат неочекувано, но смешно и емотивно пријателство игнорирајќи ја...
 • Се викам Сара (2007)

  image
  Осамена и несреќна, Сара Винстон го направи првиот од дванаесет храбри чекори кон романса во клиника за лечење од алкохолизам, каде што го запозна Чарли, човекот...
 • Изгубени во преводот (2003)

  image
  Истрошен средовечен актер (Бил Мари) и млада жена (Скарлет Јохансен) се среќаваат и ги истражуваат Токио и своето взаемно незадоволство од животот во овој филм...
 • Club Of The Lonely Hearts (2019)

  image
  Three senior girlfriends meet again after many years and want to realize their dream of opening a dance cafe.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.