Содржина

Стив Карел и Роуз Бирн ја предводат актерската екипа на оваа сатира од актуелната политичка арена, напишана и режирана од Џон Стјуарт. Врвен политички консултант на демократите (Карел) му помага на пензионираниот полковник да се кандидира за градоначалник во мал град во Висконсин за да ѝ помогне на неговата партија да се доближи до руралните гласачи во срцето на Америка. Но републиканците испраќаат еден од своите врвни стратези (Роуз Бирн).

Слики

НеодоливoНеодоливoНеодоливoНеодоливoНеодоливoНеодоливoНеодоливoНеодоливoНеодоливoНеодоливo

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Ѓавоља варош (2009)

  image
  Филм о људима које воде основне људске потребе - инстинкти, опсесије, амбиције, страхови и фрустрације. Скуп различитих ликова чији се путеви укрштају у једном...
 • Кралица на филмскиот сет (2010)

  image
  Меги Чејс е малку позната ѕвезда која сè уште е во потрага по љубов и исполнување на професионалниот живот. Тоа што најмногу ја мачи за да добие комплетна...
 • Падот на Игби (2002)

  image
  Игби Слокумб е бунтовно и саркастично 17-годишно момче кое е во војна со наследените привилегии во кои бил роден. Тој има татко шизофреничар и себична мајка, како...
 • Лов у мутном (1981)

  image
  Београдско дивље насеље подигнуто на обали Дунава, треба да се руши, што изазива забринутост власника. Столе Харинга нуди Паји Главоњи друштвени стан који је веќ...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.