Danny Lerner

actor

Роденден: 1952

Умре: 2015

Режисер:

 1. 1. SRCE IZDAJNIKA (1999), филм
 2. 3. Raging Sharks (2005), филм

Сцеарист:

 1. ...
  (story)
 2. ...
  (story)
 3. ...
  (story)
 4. ...
  (story)
 5. 7. SRCE IZDAJNIKA (1999), филм
 6. ...
  (story)
 7. ...
  (story)
 8. ...
  (story)
 9. ...
  (story)
 10. ...
  (uncredited)
 11. ...
  (story by)
 12. ...
  (story)

Продуцент:

 1. ...
  associate producer
 2. 3. Cyborg Cop (1993), филм
 3. 5. Недјеља (1997), филм
  ...
  associate producer
 4. ...
  co-executive producer
 5. 15. Пауци (2000), филм
 6. ...
  executive producer
 7. ...
  executive producer
 8. 26. Див бес (2003), филм
 9. ...
  executive producer
 10. 34. Killer Rats (2003), филм
 11. ...
  executive producer / producer
 12. 36. Raging Sharks (2005), филм
 13. 37. Секач (2005), филм
 14. 39. Договор (2006), филм
 15. ...
  producer (uncredited)
 16. ...
  executive producer
 17. 45. ВОЗ (2008), филм
 18. ...
  executive producer (uncredited) / producer
 19. 49. Нинџа (2009), филм
 20. ...
  executive producer
 21. ...
  executive producer
 22. ...
  executive producer (uncredited)
 23. 60. Автомат (2014), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.