Jean de Segonzac

actor

Режисер:

 1. 1. Ред и Закон (1990), серија
 2. 2. Изгнани (1998), филм
 3. 3. Лед (1998), филм
 4. 5. Ice (1998), филм
 5. 6. Закон и ред (1999), серија
 6. 12. L.A. Dragnet (2003), серија
 7. 14. Братство (2006), серија
 8. 15. Јединица (2006), серија
 9. 16. Опасна игра (2007), серија
 10. 19. На терапија (2008), серија
 11. 24. Газда (2011), серија
 12. 26. Чикаго фд (2012), серија
 13. 27. Нешвил (2012), серија
 14. 28. Американци (2013), серија
 15. 29. Црна Листа (2013), серија
 16. 34. Bloodline (2015), серија
 17. 35. Манифест (2018), серија
 18. 36. ФБИ (2018), серија

Сцеарист:

 1. ...
  (teleplay)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.