Во оваа мистериозна драма, авион необјасниво исчезнува на прекуоекански лет и се враќа 5 години подоцна откако е прогласен за исчезнат. Иако за оние на летот времето не изминало, за нивните сакани дома поминале многу години.
Кога летот 828 на “Монтего аир“ безбедно се приземјува после турбулентен но рутински лет, на екипажот и на патниците им олеснува. Но за време на тие неколку часа, во светот поминале пет години и нивните пријатели, семејства и колеги, откако ја прежалиле нивната загуба, ја напуштиле надежта и продолжиле понатаму. Сега, соочени со невозможното, сите тие добиваат втора шанса. Но откако нивната нова реалност станува јасна, се открива подлабока мистерија и некои од вратените патници наскоро сфаќаат дека можеби тие се предодредени за нешто поголемо отколку што можеле да замислат. Од Роберт Земекис, Џек Рапке и Џеф Рејк ни доаѓа ова емоционално богато и неочекувано патување во светот втемелен на надеж, љубов и судбина.

Беше на каналите:

RTL2  RTL  Stinet  

ПРЕПОРАКИ
 • Табу (2017)

  image
  Дејството во кусата серијата „Табу“ се одвива во 1814 г. и ги донесува авантурите на Џејмс Кезија Делани кој се враќа во Лондон од Африка. Откако ја наследува...
 • Ла Бреа (2021)

  image
  Огромна вртача отворила се у Лос Анѓелесу и раздвојила породицу. Мајка и син раздвојени су од оца и ќерке.
 • Инцидент у Кеттерингу (2016)

  image
  Смјештена на изолираном отоку Тасманиа, прелијепом мјесту на самом рубу свијета, освијетљеном сабласном свјетлошќу јужне ауроре, ова је серија напети и узбудљиви...
 • Д-р Хаус (2004)

  image
  Мизантроп, циник, неконформиста и геније, Грегори Хаус, води тим дијагностичара у Пристон-Плејнсборо болници у Њу Џерсију. Пацијенти који стижу у болницу често...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.