СОДРЖИНА

After the whole North of the Equator freezes below zero, a group of people in Los Angeles risk their lives while trying to "escape" from the city's hostile conditions, in order to take a ship to a hotter place on Earth.
Most of the world has been covered with a layer of ice. The only way for the remaining residents of the frozen Los Angeles to get around is by snowmobile or snow cat, but these are in short supply and violence is common.

Слики

ЛедЛедЛедЛедЛед

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Путници (2021)

  image
  У скорој будуќности у којој је људска раса у опасности, дружина од тридесетак младиќа и жена послано је на експедицију у свемир како би колонизовали новооткривену...
 • Мисија на Марс (2000)

  image
  2020. Првата мисија на Марс со екипаж слетува на црвената планета. Но, на Марс има голема тајна што води до катастрофа и го уништува екипажот. По последната...
 • Тотален отповик (2012)

  image
  За работникот во фабрика, Даглас Квејд, умственото патување звучи како совршен одмор. Вистински сеќавања од живот како на шпион можеби се баш тоа што му треба....
 • Ридиковите хроники (2004)

  image
  Бараниот криминалец Ридик пристига на планетата Хелион и треба да се бори против инванзивната империја на Некромонгерите, армија што планира да ги смени или убие...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.