Култна научно-фантастична авантура за остатоците на човечкиот род кои преживеале по еден разорен нуклеарен напад од страна на вештачката интелигенција која се свртела против своите создавачи. Соочени со борба во која немаат шанси против надмоќен непријател, луѓето бегаат во закрилата на еден преостанат воен вселенски брод, дотраената „Бетлстар галактика“. Во бегството пред сајлонците, кои почнале да преземаат човечки облик, под водство на капетанот Адама и претседателката Розлин, преживеаните се во потрага по нов дом – планетата наречена Земја...

Се прикажува на каналите:

SciFi  

Беше на каналите:

AMC  RTL Zwei  Telma  HTV1  FTV  RTL  

Следна епизода:

2.8.21
04:20
Борбена ѕвезда Галактика 4, Еп. 5
2.8.21
05:10
Борбена ѕвезда Галактика 4, Еп. 6
3.8.21
01:10
Борбена ѕвезда Галактика 4, Еп. 7
3.8.21
02:05
Борбена ѕвезда Галактика 4, Еп. 8
9.8.21
04:05
Борбена ѕвезда Галактика 4, Еп. 7
9.8.21
05:00
Борбена ѕвезда Галактика 4, Еп. 8
10.8.21
01:00
Борбена ѕвезда Галактика 4, Еп. 9
10.8.21
02:00
Борбена ѕвезда Галактика 4, Еп. 10
12.8.21
04:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 1
12.8.21
05:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 2
13.8.21
04:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 3
13.8.21
05:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 4
14.8.21
04:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 5
14.8.21
05:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 6
15.8.21
06:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 3
15.8.21
07:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 4
15.8.21
08:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 5
15.8.21
09:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 6
16.8.21
04:00
Борбена ѕвезда Галактика 4, Еп. 9
16.8.21
05:00
Борбена ѕвезда Галактика 4, Еп. 10
17.8.21
01:00
Борбена ѕвезда Галактика 4, Еп. 11
17.8.21
02:00
Борбена ѕвезда Галактика 4, Еп. 12
17.8.21
04:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 7
17.8.21
05:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 8
18.8.21
04:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 9
18.8.21
05:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 10
19.8.21
04:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 11
19.8.21
05:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 12
20.8.21
04:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 12
20.8.21
05:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 13
21.8.21
04:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 1
21.8.21
05:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 2
21.8.21
06:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 7
21.8.21
07:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 8
21.8.21
08:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 9
21.8.21
09:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 10
22.8.21
06:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 11
22.8.21
07:00
Борбена ѕвезда Галактика 1, Еп. 13
22.8.21
08:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 1
22.8.21
09:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 2
23.8.21
04:00
Борбена ѕвезда Галактика 4, Еп. 11
23.8.21
05:00
Борбена ѕвезда Галактика 4, Еп. 12
24.8.21
01:00
Борбена ѕвезда Галактика 4, Еп. 13
24.8.21
02:00
Борбена ѕвезда Галактика 4, Еп. 15
24.8.21
04:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 3
24.8.21
05:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 4
25.8.21
03:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 4
25.8.21
04:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 4
25.8.21
05:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 6
26.8.21
03:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 6
26.8.21
04:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 7
26.8.21
05:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 8
27.8.21
03:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 8
27.8.21
04:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 9
27.8.21
05:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 10
28.8.21
03:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 10
28.8.21
04:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 11
28.8.21
05:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 12
28.8.21
06:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 3
сабота, 28 август 2021
07:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 4
сабота, 28 август 2021
08:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 4
сабота, 28 август 2021
09:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 6
сабота, 28 август 2021
10:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 7
недела, 29 август 2021
06:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 8
недела, 29 август 2021
07:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 9
недела, 29 август 2021
08:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 10
недела, 29 август 2021
09:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 11
недела, 29 август 2021
10:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 12
понеделник, 30 август 2021
04:10
Борбена ѕвезда Галактика 4, Еп. 13
понеделник, 30 август 2021
05:00
Борбена ѕвезда Галактика 4, Еп. 15
вторник, 31 август 2021
01:00
Борбена ѕвезда Галактика 4, Еп. 16
вторник, 31 август 2021
02:00
Борбена ѕвезда Галактика 4, Еп. 17
вторник, 31 август 2021
04:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 13
вторник, 31 август 2021
05:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 14
среда, 1 септември 2021
03:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 14
среда, 1 септември 2021
04:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 15
среда, 1 септември 2021
05:00
Борбена ѕвезда Галактика 2, Еп. 16
ПРЕПОРАКИ
 • Специјалци (2017)

  денес
  image
  Даниел Хондо Харрелсон из Лос Ангелеса је маринац који постаје воѓа специјалаца у покушају да се смањи напетост измеѓу локалне заједнице и полиције. Хондо познаје...
 • Морнарички истражитељи: Лос Анѓелес (2009)

  денес
  image
  Морнарички истражитељи: Лос Анѓелес је драма о опасном свету јединице НЦИС, у коме се непрестано одвија хватање опасних и лукавих криминалаца, који су претња по...
 • Откуп (2017)

  денес
  image
  Серија прати преговарача Ерика Бомонта (Луке Робертс). Нико не разуме криминалце боље од њега. Употребиќе своје знање о људском понашању како би решио...
 • Љубав и казна (2010)

  денес
  image
  Саваш Балдар (Мурат Yилдрим) живи у Италији на први поглед сасвим обичним животом. Но иза маске образованог и осјеќајног младиќа стоји човјек који зна да једног...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.