СОДРЖИНА

После три ужасавајуќа убиства која су се догодила у Њујорку, детектив Класки схвата да постоји веза измеѓу злочина: све три жртве познавале су професорку Реми, који ради као ентомолог једној у средњој школи. Професорка је главни осумњичени у случају, све док истрага не укаже на то да је она жртва прогона интелигентног инсектоликог чудовишта које има лице последње убијене жртве. А када Класки, Ремијева и неколико њених студената постану заробљеници чудовишта које их је ухватило у замку, специјална војна јединица креќе у акцију спашавања

Слики

Мимикрија 2Мимикрија 2Мимикрија 2Мимикрија 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Измама (2006)

  денес
  image
  Свештеникот Тед и неговата сопруга Емили се, навидум, совршен пар. Иако Емили го обожава својот сопруг, таа забележува дека веќе тој не ѝ обрнува внимание. Откако...
 • Последниот обред (2012)

  денес
  image
  Натан (Р. Доноуху), студент по антропологија повикува неколку свои колеги и професорот (С. Дорф) на напуштениот ранч на своето семејство кој се наоѓа на света...
 • Дракула на Брам Стокер (1992)

  денес
  image
  Бесмртниот трансилваниски гроф (Гери Олдман) чекал 400 г. за одново да се роди неговата љубов. Тој ја наоѓа во личноста на викторијанската слугинка (Винона...
 • ГЕПЕК (2009)

  денес
  image
  Меган Џонсон, прекрасна самохрана мајка во своите дваесетти, жена со куп проблеми, ја киднапира и во багажникот на својот автомобил ја затвора сериски убиец. Она...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.