Во Нешвил, главниот град на кантри-музиката, музичарите и пишувачите на текстови се во самото срце на вителот на сопствените амбиции. Некои ги води креативноста и желбата за слава, додека другите се борат со притисокот на славата и прават сѐ што можат за да останат на врвот. Дејството се одвива во растечката музичка индустрија на Нешвил, а серијата ги следи кантри-иконата Рејна Џејмс, новата старлета Џулиет Барнс и целата заедница на разни музичари, пишувачи на стихови и други играчи во таа луда но многу профитабилна индустрија, како што се Дајкон, Ејвери, Скарлет...

Беше на каналите:

Pickbox TV MK  Stinet  DIVA  

ПРЕПОРАКИ
 • Аманет (2020)

  image
  Кевсер е девојка која пораснала во скромно семејство и сиромашно маало. Откако ќе се омажи за синот од богатото семејство Киримли, нејзиниот татко ги прекинува...
 • Виолетта (2012)

  image
  Тинејџерица Виолетта Цастилло (Мартина Стоессел) није свјесна свог великог пјевачког талента, наслијеѓеног од мајке Марие, познате пјевачице погинуле у...
 • Забрането јаболко (2018)

  image
  Зејнеп е девојка која строго се придржува до етичките вредности, цели кон успешна кариера и се стреми кон неа, додека Јилдиз верува дека заслужува повеќе и смета...
 • Немогуќа љубав (2019)

  image
  Миран Асланбеј је једини наследник ове породице и 27 година је растао са мислима о освети. Он не зна да воли нити да буде среќан, једино што жели је да освети...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.