Peter Werner

actor

Роденден: 1947

Режисер:

 1. 7. Неш Бриџиз (1996), серија
 2. 13. Уговор (2002), филм
 3. 14. For the People (2002), серија
 4. 21. Медијум (2005), серија
 5. 24. Кармин (2006), филм
 6. 29. Хавторн (2009), серија
 7. 31. Оправдано (2010), серија
 8. 32. Плаве крви (2010), серија
 9. 35. Грим (2011), серија
 10. 38. Нереално (2015), серија
 11. 40. Доказ (2015), серија
 12. 41. Др. Бул (2016), серија
 13. 42. Лед (2016), серија
 14. 43. Шест (2017), серија
 15. 44. Инстинкт (2018), серија

Продуцент:

 1. ...
  co-executive producer
 2. ...
  co-executive producer
 3. ...
  co-executive producer
 4. ...
  co-executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.