Priča o Jessici Savitch

Almost Golden: The Jessica Savitch Story (1995)

Режисер: Peter Werner

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.8/10

СОДРЖИНА

Филм је снимљен према истинитој причи о Јессици Савитцх (Села Wард), успјешној водитељици на једној од водеќих америчких ТВ постаја, која је наизглед постигла све у животу. Но, истина је посве другачија - њезин приватни живот састоји се од низа љубавних веза које јој не пружају толико потребну емотивну сигурност. Утјеху почиње тражити у опојним средствима, што њену каријеру доводи у опасност.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Барајќи го Осама (2016)

  вторник
  image
  „Барајќи го Осама“, главно е вистинска приказна за Гари Фокнер (Н. Кејџ), бивш затвореник, невработен мајстор и модерен Дон Кихот, кој се решава на неверојатна...
 • Победничката (2005)

  вторник
  image
  За да ги издржува своите десет деца, Евелин Рајан се пријавува на натпревар за пишување комерцијални џинглови.
 • Борба со моето семејство (2019)

  вторник
  image
  Бивш борач и жена му заработуваат натпреварувајќи се заедно со своите деца Сараја и Зак. Кога братот и сестрата одат на аудиција за ВВЕ, тие сфаќаат дека за да...
 • Враќање во игра (2008)

  вторник
  image
  Вистинска приказна за Џасмин Пламер, која на 11 години станала првата жена која играла на фудбалскиот натпревар Поп Варнер.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.