СОДРЖИНА

Прошката на една вдовица. Каењето на еден убиец. „Поврзаност во молк“ е вистинита приказна за едно шокантно убиство и неверојатната врска која произлегува од него.
Кејти и Боб живеат совршен живот во еден мал град. Тој е почитуван адвокат и познат спортист. Таа тукушто раѓа близнаци. Нова Година е. Во соседната куќа се собираат тинејџери. Секогаш добриот сосед, Боб оди да ја растури забавата. Доаѓа до конфликт. Потоа тој умира. Ниеден од тинејџерите не кажува ништо. Медиумите пристигнуваат. Насловите се бомбастични. Кејти бара одговори. Но, никој не зборува. Поврзаноста во молкот го покрива градот. Полицијата организира тајна операција и некој е уапсен. Рајан, едно популарно дете, се обидува да биде ладнокрвен, но товарот од она што го има направено таа вечер е неверојатен. Рајан и неговиот адвокат сакаат да се изјаснат дека Рајан е невин, но тогаш се среќаваат Кејти и Рајан. Онаму каде што Кејти би требала да биде ужалена сопруга, таа станува мајка која дава поддршка. Наместо да осудува, таа слуша. Наместо да обвинува, таа теши. А Рајан ѝ кажува што се случило. Чекор по чекор. Кога Рајан се појавува пред суд, тој се изјаснува за виновен. Тој се врти кон Кејти. Погледот помеѓу нив е полн со сочувство и споделена загуба. Кејти бара милост за осудениот и ужасниот крај го претвора во почеток полн со надеж.

Слики

Поврзаност во молкПоврзаност во молкПоврзаност во молкПоврзаност во молкПоврзаност во молкПоврзаност во молкПоврзаност во молкПоврзаност во молкПоврзаност во молкПоврзаност во молк

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Јама (2020)

  image
  10-годишниот Маркус мора да се приспособи на новиот живот со неговата строга баба на село. Откако Емилија, ќерката на соседот, изнесува некои навредливи забелешки...
 • Манчестер на море (2016)

  image
  Мајсторот Ли се враќа во својот роден град во Нова Англија по смртта на брат му за да се грижи за својот внук, кој е тинејџер. Но, неговото пристигнување го...
 • Кристална река (2008)

  image
  На жителите од едно провинцијално гратче, Паул и Дејви Ненси, за среќа единствено им недостасува дете. За жал, Дејви веќе неколкупати подметнувала. Своите...
 • Субјектот (2020)

  image
  „Субјектот“ следи успешен бел документарист кој се справува со неуспехот на својот претходен филм во кој е снимено убиство на црн тинејџер. Додека работи на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.