Vlerësimi: 6.7/10

The story of Udo Jürgens, one of the most popular musicians (singer and pianist) of German speaking Europe, beginning with the story of his grandfather being inspired to emigrate to Russia when he hears a street musician play the Russian folk song Kalinka on a bassoon. The film follows the fate of three generations of the singer's family.

Ishte në kanal:

One  

TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.