poster

The Executioner

The Executioner (1970)

Dramë, Thriller, Mister | Mbretëria e Bashkuar
Regjia: Sam Wanamaker

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 6.0/10
Vlerësimi i përdoruesit: 10/10
(3 Voto)

PëRMBLEDHJE

Explosive international intrigue results when British Intelligence Agent John Shay (George Peppard) suspects Adam Booth (Keith Michell), a colleague, of being a double-agent. Although Shay's superiors warn him against an investigation, he travels to Greece and Turkey in order to check out his suspicions. There, Shay becomes involved with the beautiful Sarah (Dame Joan Collins), who was once his lover, and is now Booth's wife. Before long, Shay realizes that he is being used as a Communist pawn, and has fallen into grave danger.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Doktori i mirë (2011)

  image
  Një doktor i ri i vetmuar (Orlando Bloom), fillon të marrë konfidencën e munguar, nga njohja me një paciente (Riley Keough) të tij. Por kur shëndeti i pacientes...
 • Kriza (2021)

  image
  Gary Oldman, Armie Hammer, Evangeline Lilly. Një shkencëtar, një agjent i forcave speciale dhe një ish e varur nga drogërat e cila humbet djalin për të njëjtën...
 • Together (2011)

  image
  Uros is a distinguished award winning writer, and a former professor, who lives with his wife and son in Belgrade. Uros is plunged in a creative crisis since...
 • Jeta virtuale (2012)

  image
  Jason Bateman, Hope Davis. Të panjohur, fqinjë e kolegë, botët e të cilëve ndërthuren, ndërkohë që përpiqen të lundrojnë në jetën e çuditshme virutale, në të...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.