PëRMBLEDHJE

Daisy is the love of Ken's life - she is also large... and very pretty... and on the dole. But Ken is a dreamer, all his dreams to make a fast buck ending up where they started - as dreams. With the rent unpaid, the bailiffs at the door and Ken's dreams in tatters, Daisy sets out to bring home the bacon and gets a job in the local factory. There she meets Marlene and half a dozen other large women who are all united in a secret passion - Sumo wrestling! Ken doesn't know what's hit him...

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • We Are Not Angels 2 (2005)

  image
  In this sequel of "We Are Not Angels", a highly successful Yugoslavian comedy, a former playboy must cope with his daughter's adolescence, as well as numerous...
 • When I Grow Up, I'll Be a Kangaroo (2004)

  image
  The film consists of three parallel stories that are interwoven and played in Vozdovac. In the first story, Braca tries to seduce Iris, a model from the city...
 • Bekuar qoftë injoranca (2017)

  image
  Marco Giallini, Alessandro Gassman. Dy profesorë rivalë fillojnë mes tyre një luftë të hapur: njëri duhet të dalë nga rrjetet sociale në internet pa të cilat nuk...
 • Agulise amerikane (2009)

  image
  Në një qytet të Kalifornisë në shkretëtirë, Itan Inglenbrink është narkoman ekscentrik, agorafobik dhe është i pushtuar me kopshtin e vet. Kjo komedi e errët...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.