poster

Sekreti i senatorit Kenedi

Chappaquiddick (2017)

Thriller, Dramë, Histori, Biografi, Mister | Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Suedi
Regjia: John Curran

Vlerësimi: 6.4/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.8/10
(4 Voto)

PëRMBLEDHJE

Jason Clarke, Kate Mara. Historia tragjike e aksidentit të vitit 1969, ku u përfshi Senatori Ted Kennedy dhe një vajzë që punonte në fushatën e tij elektorale, e cila humbi jetën. Kendi u largua nga vendngjarja dhe lajmëroi policinë vetëm pas 10 orësh.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Historia E Fundit E Shekspirit (2018)

  image
  Kenneth Branagh, Judi Dench, Ian McKellen. Një vështrim mbi vitet e fundit të Uilliam Shekspirit, periudha më e errët dhe më pak e njohur e jetës e dramatrugut më...
 • Fjalimi i mbretit (2010)

  image
  H.B.Carter, G.Rush . Film fitues i 4 çmimeve Oskar. Historia e vërtetë e mbretit Xhorxh VI dhe problemit të tij me të folurin. Me ndihmën e një terapisti, ai do...
 • Ambasadori i Bernës (2014)

  image
  Një tregim imagjinar i sulmit të vitit 1958 kundër ambasadës hungareze në Bernë. Bazuar në një histori të vërtetë për pasojat e revolucionit hungarez të vitit 1956.
 • Argo (2012)

  image
  Film fitues i 3 çmimeve Oskar. Kjo është historia e vërtetë dhe e jashtëzakonshme, se si 6 punonjës të ambasadës amerikane në Iran, arritën t'i shpëtonin...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.