poster

Un'estate a Città del Capo

Ein Sommer in Kapstadt (2010)

Dramë, Romancë | Gjermani
Regjia: Imogen Kimmel

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 4.6/10

PëRMBLEDHJE

Sophie and Dirk Engel manage a fruit importation company : they have been married for 20 years and have two adolescent children .Dirk has a journey to Capetown for business reasons and after his departure Sophie finds a goodbye letter of Dirk explaining that he has found love but hopes that that can remain good friends because of the children.In their office Sophie discovers a lot of photographs of Dirk and his new love Miriam.Then Sophie decides to travel to Capetown to recover her love with Dirk.In Capetown Sophie goes in car looking for the house of Miriam,she stops the car,Miriam was speaking with Gabriel about a woman who should come soon.Miriam comes to greet Sophie, who is quite surprised and invites her to come into the house,Sophie decides then to hide her identity and to know then better Miriam.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Kur zbardhi një ditë (1971)

  image
  Filmi është ndërtuar në tre histori: "Armët", "Meço" dhe "Ura". Flet për heroizmin e njerëzve të thjeshtë gjatë viteve të stuhishme të Luftës së Dytë Botërore, ku...
 • Seduction by the Sea (1963)

  image
  A young German man flees from an unhappy marriage to live on an island in the Adriatic Sea off the Yugoslavian coast. His mother attempts to hire a young girl to...
 • Dielli i asaj mbrëmje (2009)

  image
  Një fermer i moshuar tenesian kthehet në fshatin e tij dhe duhet të përballohet me tradhëtinë e familjës, shfaqjen e armikut të vjetër dhe me humbjen e fermës së...
 • Jetë Në Udhëkryq (2009)

  image
  Historitë e një mjeku morgu, një ish të dënuari, një prifti dhe një striptisteje ndërthuren në rrethana të çuditshme në prag të Krishtlindjes.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.