poster

A Deal with Adele

Die Verführerin Adele Spitzeder (2012)

Dramë | Gjermani, Austri

Vlerësimi: 6.7/10

PëRMBLEDHJE

Adela, nezaposlena glumica koja se oduvek kretala u najboljim krugovima društva, stiže u Minhen 1865. godine. Ona je bez prebijene pare i prisiljena da pozajmi novac sa veoma visokom kamatnom stopom. Ali ima sjajnu ideju: pozajmljivaće novac običnim ljudima - pod sloganom "najviše novca za vaš novac". Tako njenao plaćanje kamata biva pokriveno od strane depozita njenih novih klijenata - Ponzijeva šema. U početku joj uspeva. Ali kao jedan od prvih ženskih bankara, ona mora da se suoči sa mnogo protivnika punih zavisti. Ipak, ona je pravi PR i marketing genije. Čak kupuje novine u tu svrhu. Želi da je ljudi shvate, da je drže za vrednu damu, da je poštuju...

Ali iza zatvorenih vrata njen život je potpuno drugačiji. Bez obzira na cenu, Adela ignoriše buržoasku etiketu i živi za trenutak. Njen način života je kao droga i ona na kraju gubi dodir sa stvarnošću... Zasnovan na istinitoj priči.

Fotot

A Deal with AdeleA Deal with Adele

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Little Jerusalem (2005)

  image
  The Tunisian-French Laura is a young woman that lives with her Orthodox Jewish family in the Jewish community in the suburbs of Paris. Her mother is a widow that...
 • Rrugë të bardha (1974)

  image
  Deda, një djalë i ri me entuziazmin e moshës dhe dashuri për punën, endet përgjatë linjës telefonike duke kërkuar shkëputjen. Njerëzit që jetojnë në zona të...
 • Lulëkuqet mbi mure (1976)

  image
  Jetimët e një strehe vorfënore, nën urdhrat e drejtorit dhe kujdestarit të tyre, pastrojnë çdo natë parullat që njerëzit kanë shkruar kundër fashizmit. Katër...
 • Biblioteka Publike (2018)

  image
  Alec Baldwin, Emilio Estevez. Një mosbindje civile përshkallëzohet keqas kur një grup të pastrehësh refuzojnë të largohen nga Biblioteka publike, për t'i shpëtuar...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.