poster

Operation Crossbow

Operation Crossbow (1965)

Dramë, Luftë, Aksion | Mbretëria e Bashkuar, Itali

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 6.6/10

PëRMBLEDHJE

A team of daring Allied agents is hand-picked to infiltrate and destroy a vital German weapons research station. George Peppard and Sophia Loren star.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Aleatet (2014)

  image
  Filmi britanik. Një kapiten i ushtrisë amerikane dhe një rreshter anglez, duhet të lënë mënjanë mëritë personale dhe të përpiqen të realizojnë një mision të...
 • Ne ishim ushtare (2002)

  image
  Ngjarjet zhvillohen ne vitin 1965 dhe Amerika eshte ne lufte me Vietnamin e Veriut. Trupat ajrore drejtohen nga Toger Koloneli Hal Moore (Gibson). Objektivi i...
 • Marinsat (2005)

  image
  Anthony Swofford, marins 20 vjeçar, dërgohet për të luftuar në Luften e I të Gjirit. Edhe në këtë mjedis ferri zhvillohet miqësia e fortë mes ushtarëve. Të rinj...
 • Alarm i kuq (1995)

  image
  Nga regjisori Tony Scott. Me Denzel Washington, Gene Hackman. Film kandidat për tre çmime Oskar. Hans Zimmer fitues i cmimi Grammy" për muzikën më të mirë. Gjatë...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.