PëRMBLEDHJE

Pratimo kameleone na kopnu i sipe u vodi, zadivljujuće zvijezde grčkih otoka, koje mijenjaju boje, sa zadivljujućim strategijama u lovu i parenju. Tu su i zmije koje napadaju ptice selice koje se ovdje zaustavljaju da se napoje i dolinu na Rodosu gdje leptiri prekrivaju stijene i drveće, a gušteri ih pojedu.

Narratori: Cornelius Obonya
KOHëZGJATJA: 45 min

Fotot

Greece - The Wild Side: Surrounded By BlueGreece - The Wild Side: Surrounded By Blue

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Arti i shërimit 1 (2019)

  image
  A keni dëgjuar ndonjëherë për psikomagjinë? Ajo është terapia përmes veprimeve dhe e fton terapistin t'i prekë njerëzit që konsultohen me të. Le të njihemi me...
 • 10 Things You Need To Know About the Future (2017)

  image
  Horizon interviews some experts and looks at the matters which can change our lives in the future, like: climate change, the future of transport, energy...
 • The Dark Side of Green Energies (2020)

  image
  Faced with climate change, many countries have embarked on the energy transition. Since the COP21 in 2015, which set demanding targets for reducing greenhouse...
 • Ai më quajti Malala (2015)

  image
  Dok. fitues i shumë cmimeve kinematografike. Historia e Malalës, vajzës pakistaneze që foli publikisht për barazinë gjinore dhe të drejtën e vajzave për tu...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.