poster

Valeriani - Heroi pertej kufijve

Valerian and the City of a Thousand Planets (2017)

Fantashkencë, Aksion, Fantazi, Familjar, Aventurë | Francë, Kinë, Belgjikë, Gjermani, Emiratet e Bashkuara Arabe, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kanada, Zelandë e Re, Singapor, Mbretëria e Bashkuar, Tajlandë
Regjia: Luc Besson

Vlerësimi: 6.4/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8/10
(38 Voto)

PëRMBLEDHJE

Fanatshkencë: Stacioni hapësinor Alfa është një qytet ku qëniet nga planete të ndryshëme jetojnë në paqe. Paqja u është dhënë nga një forcë njerëzore.Majori Valerian dhe partnerja e tij Lorelin janë nisur në një mision për të ndaluar speciet e fundit të cilat duan shkatërimin e Alfes.Në këtë mision të rrezikshëm ata zbulojnë një sekret për një zonë të ndaluar dhe të infektuar.

Fotot

Valeriani - Heroi pertej kufijveFoto: RTL / UniversumFoto: RTL / UniversumFoto: RTL / UniversumFoto: RTL / UniversumFoto: RTL / UniversumFoto: RTL / UniversumFoto: RTL / UniversumFoto: RTL / UniversumFoto: RTL / UniversumFoto: RTL / UniversumValeriani - Heroi pertej kufijveValeriani - Heroi pertej kufijveValeriani - Heroi pertej kufijveValeriani - Heroi pertej kufijve

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Njeriu-Merimangë: Moskthimi në Shtëpi (2021)

  image
  Film Kandidat për 'Oskar'. Me Tom Holland, Zendaya. Pasi zbulohet identiteti i Njeriut Merimangë, Piter do të kërkojë ndihmë nga Doktor Strange. Gjërat nuk do të...
 • Heroi i lojës (2021)

  image
  Një arkëtar në bankë (Ryan Reynolds), zbulon se ai është një lojtar plotësues në një video - lojë që luhet në jetën reale. Ndaj ai vendos të bëhet Heroi i lojës...
 • Njeriu-Merimangë: Larg shtëpisë (2019)

  image
  Tom Holland, Samuel L. Jackson. Plani i Supermenit për të braktisur ca kohë heroizmat dhe të pushojë nëpër Europë me miqtë, prishet shpejt. Ai detyrohet të...
 • Piratët e Karaibeve 4 (2011)

  image
  Johnny Depp, Penelope Cruz, Geoffrey Rush. Këtë radhë, të gjithë janë ne kërkim të 'Burimin e Rinisë'. Por kush do të arrijë i pari: pirati famëkeq Barbarossa,...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.