poster

Dëshira

Wish (2023)

Fantazi, Aksion, Animacion, Familjar, Komedi, Muzikë, Aventurë, Muzikal | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Tring Kids | 14.5.24 | 09:54

Vlerësimi: 5.6/10
Vlerësimi i përdoruesit: 10/10
(3 Voto)

PëRMBLEDHJE

Asha, një vajzë e re, plot ëndrra, zbulon se Mbreti, vjedh 'dëshirat' e popullit të tij. Një natë, ajo i drejtohet yjeve duke shprehur një dëshirë, por ndryshe nga ç'priste, realizimi i dëshirës do të jetë i menjëhershëm. Një 'yll' disi problematik, zbret nga qielli dhe vihet në shërbim të saj. Tani, ata do të përballen me sundimtarin e lig të mbretërisë dhe do t'i kthejnë dëshirat njerëzve.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
  • Leo (2023)

    image
    Leo, hardhuca 74-vjeçare, ka jetuar për dekada brenda një shkolle, në kalsën e shkencës, bashkë me shokun e tij breshkë. Kur ai mëson se i ka mbetur edhe një vit...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.