poster

На пат со Гордон, Џино и Фред

Gordon, Gino & Fred's Road Trip (2018)

авантуристички, комедија, реално шоу | Обединетото Кралство
Режисер: Ben Archard, Sam Campbell

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 8.6/10
Оценка на корисникот: 8.5/10
(2 гласови)

Гордон, Гино и Фред, три велика свјетска кухара, упустили су се у кулинарску авантуру по старом континенту. Тијеком турнеје представит ќе кухиње, а и своја умијеќа, Италије, Француске и Шкотске. Свака епизода води нас у домовину једног кухара у којој он мора припремити гозбу.

ПРЕПОРАКИ
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.