poster

Recipe for Change

Recipe for Change (2021)


Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.4/10

Asian American celebrities, chefs, activists, and creators to celebrate API culture and discuss the recent and historic acts of hate and violence against the API community. Nominated for a Daytime Emmy 2022.

Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.