Whose Line Is It Anyway?

Whose Line Is It Anyway? (1988)

Комедија | Обединетото Кралство
Режисер: Dan Patterson, Mark Leveson

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 8.2/10

An un-scripted comedy show in which four guest performers improvise their way through a series of games, many of which rely on audience suggestions.

Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.