poster

Reginald D Hunter's Songs of The Border

Reginald D Hunter's Songs of the Border (2018)

Документарец, Mузика | Обединетото Кралство
Режисер: Benjamin Whalley

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.6/10

Содржина

Against the backdrop of President Trump's much-trumpeted wall, Reginald D Hunter takes a 2,000-mile road trip along the US-Mexico border to explore how romance and reality play out musically where third-world Mexico meets first-world US on this broken road to the American dream.

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.