рејтинг: 5.5/10
Оценка на корисникот: 8.35/10
(23 гласови)

СОДРЖИНА

Во третото продолжение на серијалот Страшен филм, Синди (Ана Фарис) треба да ги истражи чудните кругови на полињата и мистериозното убиствено видео, и да му помогне на претседателот (Лесли Нилсен) да ја спречи инвазијата на вонземјаните.
Мистериозно убиствено видео циркулира наоколу. Едно гледање на видеото и ти остануваат седум дена живот. Новинарката Синди Кемпбел (Ана Фарис) го гледа видеото и се обидува да се спаси од смртта. Но тоа не е единствената мистерија. Мистериозни кругови на полињата се појавуваат на локалната фарма на Том (Чарли Шин) и Џорџ (Сајмон Рекс). Со помош на Тетка Шаниква (Квин Латифа), Синди се сомнева дека вонземјаните можеби се повразни со убиственото видео и мора д а ги реши двете мистерии пред да се случи крај на светот.

Слики

Страшен филм 3MiramaxMiramaxMiramaxMiramaxMiramaxMiramaxСтрашен филм 3Страшен филм 3Страшен филм 3Страшен филм 3Страшен филм 3

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Meet the Blacks (2016)

  image
  The Black family is getting out of Chicago in hopes of a better life. After Carl Black (Mike Epps) comes into some unexpected funds, he takes his family and...
 • Подрхтавање (1990)

  image
  Темпераментни Валентин и његов подједнако неодговорни пријатељ су најамни радници који се једног вруќег лета затичу у близини некадашњег рударског градиќа у...
 • Вампирки (2012)

  image
  Две женси вампирки во модерните денови на Њу Јорк се соочуваат со тешки романтични можности.
 • Вукодлак меѓу нама (2021)

  image
  Због несугласица око гасовода град Биверфилд је подељен. Током снежне олује, становници Биверфилда остају зараобљени у локалној гостионици. Нови суграѓани Фин...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.