Содржина

„Работата и славата: Конфликт во куќата“ го означува завршувањето на оваа епска трилогија, истражувања на мрачните тајни на америчката историја. Во земја во која е основана религиската слобода, првите Мормони беа тепани, водени од своите домови, затворани, па дури и убивани подари својата вера. Застрашувачки веродостоен, како во приказната, така и во продукцијата, филмот живописно го прикажува времето на предрасудите, нетолеранцијата и религиското прогонување во „земјата на слободните“.

Слики

Беркли

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Капитал (2016)

  image
  Вишата инвестициска банкарка Наоми Бишоп (Ана Ган) се бори за да напредува на корпоративната скала во една компанија на Волстрит. Таа работи на една контроверзна...
 • Романтичен водич за загубени места (2020)

  image
  „Романтичен водич за изгубени места” е необичен патописен филм кој се случува низ Европа во потрага по заборавени места, при што двајца странци, и двајцата...
 • Kush është vrasësi? (1989)

  image
 • Gjurmë në kaltërsi (1981)

  image
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.