Bobby Roth

Роденден: 1950

Режисер:

 1. 1. Heartbreakers (1984), филм
 2. 5. The Man Inside (1990), филм
 3. 9. Amanda (1996), филм
 4. 12. Her Own Rules (1998), филм
 5. 16. Без трага (2002), серија
 6. 20. Изгубени (2004), серија
 7. 21. Беркли (2005), филм
 8. 25. Фринџ (2008), серија
 9. 26. Менталист (2008), серија
 10. 27. Посетиоци (2009), серија
 11. 29. Хаваи 5-0 (2010), серија
 12. 30. Растрган (2010), серија
 13. 32. Освета (2011), серија
 14. 33. Игра лажи (2011), серија
 15. 35. Љубовници (2013), серија
 16. 37. Шкорпион (2014), серија
 17. 39. Мекгајвер (2016), серија

Сцеарист:

 1. 1. Heartbreakers (1984), филм
 2. 2. The Man Inside (1990), филм
 3. ...
  (teleplay)
 4. 4. Беркли (2005), филм

Продуцент:

 1. 1. Heartbreakers (1984), филм
 2. 2. Беркли (2005), филм
  ...
  Produced by
 3. ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.