рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 7.5/10
(29 гласови)

Содржина

Вил Ферел и Марк Валберг се соочуваат во големата пресметка помеѓу татко и очув! Бред (Ферел), кој отсекогаш сонувал да има совршено семејство, е решен да стане најдобриот очув на децата на неговата нова сопруга (Линда Карделини). Но, кога биолошкиот татко Дасти (Валберг) неочекувано се појавува, идиличниот семеен живот на Бред се превртува наопаку и тој мора да му се спротивстави на Дасти во оваа урнебесна семејна комедија.

Слики

Тато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е дома

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Д-р Дулитл 5 (2009)

  image
  Напуштајќи ги своите сништа да стане ветеринарка, Маја Дулитл и нејзиното куче, Лаки патуваат во Лос Анџелес, каде нејзиниот талент за зборување со животните ѝ ја...
 • Велики Руперт (1950)

  image
  Мала веверица с пуно шарма случајно помаже сиромашној породици да превлада своје препреке.
 • Доверливо од кампусот (2005)

  image
  Вајолет се пресели у предграѓе и шокира је разлика у школама - чак и наставници отворено фаворизују неке ученике. Вајолет узима ствар у своје руке и користеќи...
 • Дневникот на Грег (2010)

  image
  Семејна комедија врз основа на бестселер - илустрираниот роман кој ги прикажува авантурите на еден остроумен средношколец што мора некако да го преживее...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.