СОДРЖИНА

Очувот Бред (Вил Ферел) се надева дека неговите посвоени деца ќе го сакаат и ќе го третираат како татко. Сѐ се одвива добро додека одеднаш не се појавува биолошкиот татко Дасти (Марк Валберг), а потоа сѐ се превртува наопаку.
Вил Ферел и Марк Валберг се соочуваат во големата пресметка помеѓу татко и очув! Бред (Ферел), кој отсекогаш сонувал да има совршено семејство, е решен да стане најдобриот очув на децата на неговата нова сопруга (Линда Карделини). Но, кога биолошкиот татко Дасти (Валберг) неочекувано се појавува, идиличниот семеен живот на Бред се превртува наопаку и тој мора да му се спротивстави на Дасти во оваа урнебесна семејна комедија.

Слики

Тато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е домаТато е дома

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Double Trouble and the Magical Mirror (2019)

  image
  What child has never dreamed of having a twin, someone who looks like him like 2 drops of water and who excels in all areas, especially at school? Thanks to the...
 • Градинката на тато (2003)

  image
  Двајца мажи остануваат без работа и мора да седат дома и да ги чуваат децата бидејќи не можат да најдат работа. Ова ги инспирира да отворат градинка.
 • Хотел за кучиња (2009)

  image
  „Хотел за кучиња“ е паметна, смешна комедија и авантура која прикажува колку далеку можат да ве доведат љубовта и фантазијата. Кога нивните нови старатели им...
 • Мармадјук (2010)

  image
  Кога Мармадјук заедно семејството се сели во ново соседство во Оринџ Каунти, Калифорнија, ова огромно куче-тинејџер дознава дека вклопувањето во друштвото на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.