Содржина

„Свита е долго очекуваната телевизиска верзија на наградуваната хит серија на ХБО во која се обединува оригиналната актерска екипа во серијата, предводена од Кевин Коноли, Адријан Грение, Кевин Дилон, Џери Ферара и Џереми Пивен. Филмската ѕвезда Винсент Чејс се враќа кај својата свита од родниот град, Ерик, Желка и Џони, и повторно е во бизнисот со врвниот агент Ари Голд, кој сега е шеф на студио. Па иако нивните амбиции можеби се промениле со текот на годините, врската помеѓу нив останува силна додека се снаоѓаат во каприциозниот свет на Холивуд.

Слики

СвитаСвитаСвитаСвитаСвитаСвитаСвитаСвитаСвита

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Пази шта радиш (Матуранти) (1984)

  image
  Последњи школски дани једне генерације матураната. Треба реќи збогом једном делу живота, растати се са друговима, а ту су и неизвесност, наде, планови, жарке...
 • Дневникот на румот (2011)

  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
 • Зона Замфирова (2002)

  image
  Филм редитеља Здравка Шотре снимљен је према истоименом делу Стевана Сремца. То је љубавна прича о младиќу и девојци из различитих социолошких слојева, смештена у...
 • Три спрата (2021)

  image
  Луио и Сара су пар са малом ќерком за коју им је често потребна дадиља - остављају је са старијим паром у суседству: Ѓованом и Ренатом. Али Луио је узнемирен...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.