Содржина

Један од осам лавова доживи зрело доба, а мужјаци који одрасту боре се за опстанак и право на чопор. Сваки преживели се борио против глади, одраслих мужјака и других номада.

Сцеарист:
Продуцент: Beverly Joubert, Dereck Joubert
Наратор: Jeremy Irons
времетраење: 45 мин

Слики

Игра лавоваИгра лавоваИгра лавоваИгра лавоваИгра лавоваИгра лавоваИгра лавоваИгра лавова

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • An Argument for Old Age (2013)

  image
  A full-length documentary, which is a record of an extraordinary, long-term relationship of a middle-aged artist with his aged neighbor. A lonely, solitary old...
 • Лица, места (2017)

  image
  Ањес Варда била је номинована 2018. године за Оскара за путописни документарни филм Лица, места, који је реализовала са француским фотографом и муралистом Џеј...
 • Сафари во Африка (2013)

  image
  Погледнете ги лавовите на брегот на Намибија во лов на фоки, бањајте се со слоновите во Окаванго Делта, запознајте ги петнаесетте милиони лилјаци во Кансаки, за...
 • Furtuna (1959)

  image
  Story depicting the national liberation struggle of the Albanian people against the Italian and German invaders during World War II.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.