Содржина

Тројица пријатеља из детињства, сада четрдесетогодишњаци, годинама уплаќују лото.
Када један од њих, професор, кога маестрално игра Лазар Ристовски, „добија" главну награду ова црна комедија почиње...

Слики

Мала шалаМала шалаМала шалаМала шала

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Гран Торино (2008)

  image
  Клинт Иствуд, режисерот добитник на награда од Академијата се враќа на режијата и актерството, за првпат откако беше номиниран за оскар во Девојка од милион...
 • Истина (1960)

  image
  Dominique Marceau is on trial for the murder of Gilbert Tellier. The counsels duel relentlessly, elaborating explanations for why the pretty, idle and fickle girl...
 • RAIN MAN (1988)

  image
  Чарли Бабит, себичен јапи, останува без наследство кога неговиот татко остава огромно наследство на неговиот брат Рејмонд, човек со посебни потреби, додека на...
 • One More Time (2013)

  image
  Lucia is an aging Italian actress and director (beautifully portrayed by Antonioni's and Fellini's actress Lucia Bosé), decides to come back to the small town...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.