Canadian Strain

Canadian Strain (2019)

Комедија | Канада
Режисер: Geordie Sabbagh

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.9/10

Содржина

When cannabis becomes legal in Canada, boutique weed dealer Anne Banting is swiftly run out of business by the biggest gangsters in town - the government.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
  • Мистериите на Мердок (2008)

    image
    Кон крајот на 1890-тите, полицискиот инспектор Вилијам Мардок зазема нов, понаучен пристап кон решавање на злосторства. Помогнат од судија, д-р Јулија Огден и...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.