СОДРЖИНА

У јутро 31. децембра на једној београдској пијаци Шпиц и Ѓоша продају прасиќе и јелке.
Европско лудило крава се на београдској пијаци рефлектује на следеќи начин: појавом лудих прасиќа, о чему глас из чисте обести и нетрпељивости према Шпицу и Ѓоши протура Листер, новокомпоновани богаташ. Уз звуке трубача, уз заједничку и дружељубиву песму - А сад адио - сви се опраштају са 20. веком. Филм обилује карактеристичним и сочним епизодама београдске уличне и кафанске празничне атмосфере и музиком евергрин мелодија које су обележиле 20. век.

Слики

А сад адио

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Све због једног меде (2018)

  image
  Мишел је на аеродрому изгубио плишаног меду своје ќерке након чега је аеродром облепио огласима да проналазачу следи награда. Радник на аеродрому, Софијан, види...
 • Клучен додаток (2013)

  image
  Изгледа дека Александра има сé. Таа е шефица на успешно женско списание, има луксузен апартман во еден елитен кварт во Париз, сопруг на кој ѝ завидуваат сите...
 • Тед (2012)

  image
  Создавачот на „Семеен тип, Сет Мекферлејн го носи својот впечатлив хумор на големиот екран, првпат како сценарист и режисер. Во живата акциона и анимирана...
 • Вечера за шутраци (2010)

  image
  Тим е директор со голем потенцијал и конечно ја добива својата прва покана за „вечерата со идиоти“, месечен настан кој го организира неговиот шеф и во кој се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.