poster

Sarah Millican: Thoroughly Modern Millican

Sarah Millican: Thoroughly Modern Millican (2012)

Комедија, Документарец | Обединетото Кралство
Режисер: Brian Klein

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.6/10

Содржина

After becoming the best-selling female comedian of all time with her debut stand-up DVD, Sarah Millican is back with 'Thoroughly Modern Millican Live'. 'Thoroughly Modern Millican Live' is Sarah's brand new live DVD. Ever wondered how to make a home-made treadmill? Or the practicalities of an orgy. Wonder no more. If your glass is half full, she'll top it up.

Улоги
Сцеарист:
Продуцент: Brian Kline
времетраење: 86 мин

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.