poster

Salt-N-Pepa

Salt-N-Pepa (2021)

Драма, Mузика | САД, Канада
Режисер: Mario Van Peebles


рејтинг: 6.1/10

Содржина

Salt-N-Pepa will tell the story of nursing students Cheryl "Salt" James and Sandra "Pepa" Denton, who fell into the world of rap and hip hop, after recording for a friend's school project.

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.